PROJEKTY UE

KONTAKT

BLOG

KARIERA

INWESTORZY

AKTUALNOŚCI

O NAS

PROJEKTY

PL / EN

 

AKTUALNOŚCI

14.03.2023 | Aktualności

INCSA.PL — 5 PYTAŃ DO INCUVO.S.A

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Prezesem spółki Incuvo w ramach "5 pytań do", w którym poruszone są takie tematy jak główne przewagi konkurencyjne spółki, perspektywy rozwoju rynku VR, wyzwania i zagrożenia spółki w najbliższych 12 miesiącach, ocena współpracy z People Can Fly oraz cele rozwojowe na najbliższe lata.

23.02.2023 | Informacje Prasowe

GRAM.PL — Na pokazie State of Play zobaczyliśmy pierwszy oficjalny zwiastun z fragmentami rozgrywki z Green Hell VR na PlayStation VR2

Podczas trwającego aktualnie pokazu State of Play zobaczyliśmy pierwszy oficjalny zwiastun gry Green Hell VR prosto z PlayStation VR2. Jest to oczywiście specjalne wydanie popularnej gry survivalowej w otwartym świecie, osadzonej w amazońskiej puszczy. Wydanie zostało przygotowane z myślą o wirutalnej rzeczywistości i zadebiutowało już na pierwszych urządzeniach – teraz natomiast zapoznają się z nim miłośnicy sprzętu japońskiej korporacji.

17.02.2023 | Aktualności

 

 

OŚWIADCZENIE AKCJONARIUSZY I CZŁONKÓW ZARZĄDU INCUVO SA

 

W związku z raportami bieżącymi nr 2/2023 i 3/2023 o sprzedaży akcji Incuvo S.A. („Spółka”) przez członków Zarządu Spółki informujemy, iż akcje te zostały zbyte na rzecz kluczowych pracowników Spółki w celu docenienia ich dotychczasowego wkładu i zwiększenia ich zaangażowania w długofalowy rozwój studia, co leży w interesie wszystkich akcjonariuszy Spółki. Z uwagi na powyższe, transakcje zostały przeprowadzone na korzystnych dla kupujących warunkach, poza alternatywnym systemem obrotu, na podstawie umów cywilnoprawnych.

 

Przeprowadzone przez nas transakcje sprzedaży akcji, potwierdzają naszą wiarę w dalszy rozwój studia. Świadczą o naszej dbałości o wysoką retencję kluczowego personelu Spółki i są inwestycją na kolejne lata.

 

Andrzej Wychowaniec

Radomir Kucharski

 

Dok.: OŚWIADCZENIE AKCJONARIUSZY I CZŁONKÓW ZARZĄDU INCUVO SA

21.12.2022 | Aktualności

 

 

Green Hell VR nominowane do Steam Awards 2022!

 

Drugi rok z rzędu gra VR wyprodukowana przez polskie studio Incuvo została nominowana w kategorii “VR Game of the Year” na platformie Steam

 

https://store.steampowered.com/SteamAwards

 

Po sukcesie Blair Witch VR w 2021 tym razem wśród wąskiego grona 5 gier znalazła się najnowsza produkcja Incuvo czyli Green Hell VR

 

“Już samo znalezienie się wśród takich tytułów jak Bone Lab, Hitman VR, Among Us VR czy Inside the Backrooms jest dla nas wielkim wyróżnieniem i docenieniem naszych wysiłków” komentuje CEO studia Andrzej Wychowaniec.

 

W Green Hell VR gracze zetkną się z przerażającą mocą amazońskiej dżungli, prowadząc antropologa Jake’a Higginsa w poszukiwaniu jego żony Mii po tym, jak rozdzielił ich zagadkowy splot wydarzeń. Korzystając tylko z połączenia radiowego z ukochaną, Jake musi wytyczyć sobie drogę przez las zapamiętując elementy krajobrazu, rozróżniając pomocne rośliny i zwierzęta od tych niebezpiecznych, czy monitorując ciągle stan swojego zdrowia fizycznego i psychicznego. Sprawne używanie ponad 60 różnych mechanik rozgrywki jest nieodzowne, by móc przetrwać w dżungli – gracze będą musieli leczyć się, tworzyć przedmioty, budować, polować, walczyć i wiele więcej. To doświadczenie wcale nie przypomina spaceru po lesie.

 

Głosowanie będzie trwało w okresie od 22 Grudnia do 3 Stycznia a wyniki poznamy już 3 stycznia o godzinie 19 czasu polskiego.

 

Zachęcamy do głosowania i wspierania Green Hell VR w najbliższych dniach!

27.09.2022 | Informacje prasowe

 

 

Incuvo wyda grę Green Hell VR na sprzęcie Pico

 

 

Gra Green Hell VR zostanie wydana na platformach sprzętowych Pico Neo 3 i Pico 4 oraz przyszłych kompatybilnych urządzeniach. Gra będzie dostępna za pośrednictwem platformy dystrybucyjnej Pico Store.

12.08.2022 | Informacje prasowe

 

 

Incuvo opublikowało wyniki za II kwartał 2022 roku

 

 

W dniu 12 sierpnia Spółka opublikowała wyniki za II kwartał 2022 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Incuvo wyniosły ponad 14,6 milionów PLN (wzrost o 667% w stosunku do pierwszego kwartału 2022 roku), a skonsolidowane EBITDA wzrosła o 1160% do poziomu ponad 5,3 milionów PLN.

10.06.2022 | Informacje prasowe

 

 

Green Hell VR: Polska produkcja jest już dostępna w wersji na Steam!

 

 

Green Hell VR zaprojektowano jako wierne rzeczywistości doświadczenie survival z otwartym światem. Deweloperzy z Incuvo skorzystali z dodatkowego czasu, by zwiększyć realizm gry za pomocą wyższej jakości wizualnej, stworzonych specjalnie z myślą o wersji PC VR mechanik rozgrywki i większego terenu do eksploracji – co przełożyło się na najbardziej immersyjne doświadczenie z możliwych.

10.06.2022 | Informacje prasowe

 

 

Green Hell VR już dostępne w wersji Steam

 

 

Oczekiwanie dobiegło końca– Green Hell VR zostało właśnie wydane w edycji PC VR. Premiera miała miejsce podczas dzisiejszego wydarzenia Upload VR Showcase, gdzie zaprezentowano też zupełnie nowy zwiastun. Green Hell VR wykorzystuje w pełni potencjał platformy PC VR i jest już dostępne w cenie 89,99 PLN w sklepie Steam. By uczcić premierę, do 16 czerwca obowiązuje zniżka 10% od tej ceny.

11.05.2022 | Informacje prasowe

 

 

Premiera gry Green Hell VR na PlayStation VR planowana na 2023 rok

 

 

Incuvo podpisało z Creepy Jar aneks do umowy z 2020 r. dotyczącej marki „Green Hell”, przewidujący rozszerzenie współpracy o edycję „Green Hell VR” przeznaczoną na platformę Sony PlayStation VR, podało Incuvo. Premiera gry na platformie planowana jest do końca 2023 roku.

11.05.2022 | Informacje prasowe

 

 

Incuvo wyda Green Hell VR na platformę PlayStation VR

 

 

Katowickie studio podpisało aneksu do umowy zawartej z Creepy Jar w 2020 roku, dotyczącej marki Green Hell. Przedmiotem umowy jest rozszerzenie współpracy o kolejną edycję Green Hell VR – tym razem przeznaczoną na platformę Sony PlayStation VR.

11.04.2022 | Informacje prasowe

 

 

Polskie studia walczą o graczy. VR zdobywa rynek

 

 

„Green Hell VR” ustanawia nowe standardy dla gier w technologii wirtualnej rzeczywistości na wielu różnych poziomach. Udało nam się przenieść na Meta Quest duży otwarty świat, co pozwoli graczom poczuć się, jakby wylądowali w samym środku amazońskiego lasu – twierdzi Andrzej Wychowaniec, prezes Incuvo.

09.04.2022 | Informacje prasowe

 

 

Green Hell VR: Quest Edition jest już dostępne w Oculus Store

 

 

Gra Green Hell VR w edycji na platformę Oculus Quest 2 jest już dostępna w sklepie Oculus. Ta produkcja, stworzona przez Incuvo Games, jest najbardziej kompleksowym i autentycznym tytułem z gatunku survival w technologii VR.

11.04.2022 | Informacje prasowe

 

 

Green Hell VR na 2. miejscu bestsellerów platformy Oculus Store. Zrealizowana przez Incuvo gra debiutuje z dużym sukcesem

 

 

Green Hell VR od Incuvo, zaledwie kilka dni od premiery, trafił na 2. miejsce bestsellerów Oculus Store. Gra otrzymała ponad 570 ocen, z czego aż 70% to 5/5 gwiazdek.

11.04.2022 | Informacje prasowe

 

 

VR-owa wersja Green Hella ciepło przyjęta przez graczy i inwestorów

 

 

Gra Green Hell VR w edycji na platformę Oculus Quest 2, stworzona przez Incuvo Games zdobyła ponad 80 proc. pozytywnych ocen. Wersja steamowa gry ukaże się w maju tego roku.

01.04.2022 | Aktualności

 

 

Premiera Green Hell VR na platformie Meta Quest 2

 

 

Poszukiwacze przygód,

Oficjalnie 7 kwietnia 2022 wychodzi nasza gra Green Hell VR: Quest Edition na platformie Meta Quest 2. Natomiast wersja PCVR gry zostanie wydana w maju 2022. Już teraz możecie kupić grę w przedsprzedaży na platformie Meta Quest 2 razem z ekskluzywną zniżką klikając w poniższy link:
 

https://www.oculus.com/experiences/quest/3815577785147028/

 

Dziękujemy wszystkim naszym fanom za cierpliwość i wsparcie okazane przez ostatnie kilka miesięcy. Nie możemy się doczekać aby nasza ukochana gra Green Hell VR w końcu mogła trafić w wasze ręce!

15.12.2021 | Informacje prasowe

 

 

Incuvo z ambitnymi planami na 2022 rok

 

 

Premierę Green Hell VR zaplanowaliśmy na pierwszy kwartał 2022 r., już teraz widzimy, że gra pozyskuje coraz większa liczbę fanów. Oprócz pracy nad Hreen Hell VR i nowym tytułem od PCF pracujemy także nad nowymi koncepcjami i pozyskaniem kolejnych IP.

15.12.2021 | Informacje prasowe

 

 

Incuvo z ambitnymi planami na 2022 rok

 

 

Chcemy wykorzystać szansę współpracy z PCF Group i stworzyć grę VR, która będzie wyznaczała nowe trendy na rynku VR. Prace nad tytułem już się rozpoczęły, a premierę planujemy na 2023 r. Produkcja gry będzie finansowana przez PCF, które będzie także jej wydawcą i zadba o marketing

15.12.2021 | Informacje prasowe

 

 

Incuvo rozpoczyna pracę nad nowym IP

 

 

Premierę Green Hell VR zaplanowaliśmy na pierwszy kwartał 2022 r., już teraz widzimy, że gra pozyskuje coraz większa liczbę fanów. Oprócz pracy nad Hreen Hell VR i nowym tytułem od PCF pracujemy także nad nowymi koncepcjami i pozyskaniem kolejnych IP.

15.12.2021 | Informacje prasowe

 

 

Andrzej Wychowaniec, Incuvo: Rynek VR-u jest coraz ciekawszym segmentem działalności dla dużych podmiotów

 

 

Aktualnie zespół Incuvo pracuje nad swoim  najważniejszym projektem VR-owym - Green Hell VR. Jest to gra z gatunku survival, w której zadaniem gracza jest przetrwanie w amazońskiej dżungli. Podczas rozgrywki, użytkownik zmierzy się z fizycznym wyczerpaniem, którego objawem będą, m.in. halucynacje.

15.12.2021 | Informacje prasowe

 

 

Incuvo z ambitnymi planami na 2022 rok

 

 

Premiera nowej gry VR opartej na  tytule z portfolio PCF zaplanowana jest na 2023 rok. W pierwszym kwartale 2022 roku Incuvo wyda Green Hell VR na platformy Oculus Quest i PC VR.

15.12.2021 | Informacje prasowe

 

 

Incuvo rozpoczyna pracę nad nowym IP.

Premiera Green Hella VR w I kwartale 2022 r.

 

 

Chcemy wykorzystać  szansę współpracy z PCF Group i stworzyć grę VR, która będzie  wyznaczała nowe trendy na rynku VR. Prace nad tytułem już się rozpoczęły, a premierę planujemy na 2023 r.

18.10.2021 | Informacje prasowe

 

 

Incuvo udostępniło kartę Steam do Gree Hell VR

 

 

Incuvo, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), o dostępności karty Steam swojej najważniejszej produkcji – Green Hell VR. Jest to zupełnie nowa gra z autorskimi rozwiązaniami Incuvo. Budżet tytułu to ponad 2 mln zł, a premiera zaplanowana jest na I kwartał 2022 r.

15.10.2021 | Aktualności

 

 

Dodaj Green Hell VR do swojej Wishlist'y Steam!

 

 

Green Hell VR, który pojawi się na Steam VR i Quest w 2022 roku, to gra z gatunku symulacji przetrwania w wirtualnej rzeczywistości, osadzona w pięknym amazońskim lesie deszczowym, która opowiada wzruszającą historię zakorzenioną we współczesnej rzeczywistości. Strona gry na Steam'ie jest już otwarta!

01.10.2021 | Informacje prasowe

 

 

Polska spółka buduje "wirtualne ciało". Całkowita wartość projektu to ponad 6mln zł

 

 

Incuvo, notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), pozyskała 3,9 mln zł dofinansowania z programu NCBiR. Projekt dotyczy badań nad przeniesieniem ciała człowieka do wirtualnej rzeczywistości. Całkowita wartość konceptu to 6,5 mln zł.

30.09.2021 | Aktualności

 

 

Technologia Incuvo zakwalifikowana do dofinansowania przez NCBiR

 

 

Zarząd Incuvo S.A. z siedzibą w Katowicach informuje o uzyskaniu informacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) o podpisaniu umowy w ramach programu "Inteligentny rozwój".

18.08.2021 | Aktualności

 

 

Nowa data premiery GreenHell  VR

 

 

Chcielibyśmy przekazać Wam aktualne informacje na temat produkcji Green Hell VR, zarówno Quest, jak i PCVR.

 

Nowy czas wydania Green Hell Quest i PCVR został ustalony na 1 kwartał 2022 roku. Obie wersje gry ukażą się w tym samym czasie.

 

Produkcja Green Hell VR przebiega zgodnie z planem, ale postanowiliśmy jeszcze bardziej przetestować i dopracować mechanikę. Nasz zespół jest bardzo zaangażowany w ten projekt i wszyscy chcemy, abyście mieli jak najlepsze doświadczenia, gdy Green Hell VR pojawi się na Oculusie i Steam VR. Ta decyzja daje nam kilka dodatkowych miesięcy, które pozwolą nam popracować nad ostateczną formą Green Hell VR, tak aby immersja i środowisko były wyjątkowe.

 

Jednocześnie chcielibyśmy potwierdzić, że obecnie pracujemy nad trybem kooperacji w Green Hell VR. Funkcja ta będzie najprawdopodobniej dostępna jako aktualizacja, po wydaniu pierwszej wersji.

 

Będziemy nadal informować Was o postępach tej produkcji za pośrednictwem strony www.greenhellvr.com oraz naszych mediów społecznościowych @greenhellvr.

 

Do zobaczenia w (Zielonym) Piekle!

 

Andrzej Wychowaniec - CEO

Radomir Kucharski - VP of Production

12.08.2021 | Aktualności

 

 

Premiera Blair Witch VR na Steam  VR

 

 

12 sierpnia odbyła się premiera Blair Witch VR, tym razem gra ukazała się na platformie Steam VR.

 

Zmierz się z koszmarnym otoczeniem polegając na swojej intuicji i psim kompanie.

12.08.2021 | Aktualności

 

 

Premiera Blair Witch VR na PlayStation  VR

 

 

12 sierpnia odbyła się premiera Blair Witch VR, tym razem na platformę PlayStation VR.

 

Teraz posiadacze sprzętu VR od firmy Sony mogą również przemierzać las Blair Witch wraz ze swoim psim kompanem.

26.07.2021 | Podcast

POLSKIE RADIO | CZWÓRKA — "VR czyli filmowa rewolucja" - rozmowa z Andrzejem Wychowańcem, prezesem INCUVO

VR na stałe zadomowił się w naszych domach. Okazuje się, że twórcy coraz bardziej idą w stronę wirtualnych filmów. Czy jest nowoczesna technologia oraz w jaki sposób korzystają z niej deweloperzy? O tym w najnowszym podcaście.

20.07.2021 | Informacje prasowe

STREFA INWESTORÓW — Sprzedaż Oculus Quest i Holo Lens oraz potencjał technologii w e-commerce nakręca rozwój VR/MR i AR - relacja z Virtual Reality Day

7 lipca odbyła się konferencja Virtual Reailty Day, wydarzenie poświęcone wirtualnej rzeczywistości na rynku gier, oraz w przemyśle. Uczestnicy wydarzenia zgodnie przyznali, że zarówno VR, za sprawą popularyzacji gogli Oculus Quest 2, jak również MR, za sprawą rozwoju gogli Holo Lens ma przed sobą największy potencjał.

14.07.2021 | Aktualności

 

 

Premiera live action trailera Green Hell VR

 

 

Green Hell VR nabiera kształtów, a oto najnowsze spojrzenie na grę z Upload VR Showcase. Trailer pokazuje fizyczne działania, jakie gracze będą wykonywać w grze, od strzelania z łuku po rąbanie drzew i bandażowanie się. Incuvo dba o to, by elementy oryginalnej gry były odczuwane tak jak rzeczywistość.

14.07.2021 | Aktualności

 

 

Premiera Blair Witch VR na Oculus Rift

 

 

Blair Witch VR z ulepszeniami w stosunku do wersji PC, i to nie tylko na froncie wizualnym. Do gry dodano nowy plecak, a Twój psi towarzysz, Bullet, ma nawet ulepszone AI. Jest też kilka poprawek graficznych, w tym lepsze modele, oświetlenie i poprawiona odległość rysowania.

29.04.2021 | Aktualności

 

 

29 Kwietnia odbyła się premiera Layers of Fear VR na PlayStation VR!

 


Layers of Fear VR, projekt który już był udostępniony na Oculus Rift, Oculus Quest, Steam i Viveport. Był to pierwszy tytuł, który od początku do końca przystosowaliśmy na urządzania VR, więc wiążemy z jego kolejną premierą duże nadzieje. Mówimy tutaj o tytule, który nie powstawał od razu z wizją przeniesienia go do wirtualnej rzeczywistości, port był sporym wyzwaniem. Uważamy to za nasz duży sukces.

20.04.2021 | Aktualności

 

 

Spectral Games wyprodukuje wersję VR Medieval Dynasty

 


Spółka zależna Incuvo, pozyskała do swojego portfolio Medieval Dynasty – jeden z najpopularniejszych tytułów na Steam w 2020 roku na mocy zawartej umowy z Render Cube.

12.04.2021 | Aktualności

 

 

Technologia Incuvo zakwalifikowana do dofinansowania przez NCBiR

 


Z chwilą podpisania umowy, spółka otrzyma ponad 3,9 mln zł na realizację technologii wspierającej przekształcenia i dostosowania nowych i istniejących gier do możliwości wirtualnej rzeczywistości (VR). Całkowita wartość projektu wynosi przeszło 6,5 mln zł.

07.04.2021 | Aktualności

 

 

Layers of Fear na PlayStation VR jeszcze w kwietniu 2021

 


Po Oculus Rift, Oculus Quest i Viveport przyszedł czas na VR-owe gogle Sony – od 29 kwietnia – Layers of Fear VR – będzie dostępny także na PlayStation VR.

10.02.2020 | Aktualności

 

 

Incuvo - Newsletter luty 2021

 


Prezentujemy najnowszy newsletter Incuvo S.A., w którym podsumowaliśmy dla Państwa najistotniejsze wydarzenia z minionego kwartału.

 

Newsletter do pobrania - tutaj.