PROJEKTY UE

KONTAKT

BLOG

KARIERA

INWESTORZY

AKTUALNOŚCI

O NAS

PROJEKTY

PL / EN

O FIRMIE

Incuvo

Przeniesiemy Cię do wirtualnej rzeczywistości!

Incuvo SA to katowickie studio z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier. Spółka powstała w 2012 roku. Przez lata studio zdobyło ugruntowaną pozycję na rynku międzynarodowym.

 

Incuvo przez kilka specjalizowało się w tworzeniu gier komputerowych na urządzenia mobilne i konsole jednak obecnie całkowicie koncentruje się na wirtualnej rzeczywistości – zajmuje się portingiem oraz produkcją gier na urządzenia VR.

 

Firmę tworzy zespół doświadczonych programistów, projektantów, artystów i badaczy naukowych, których motywuje prawdziwa pasja do VR-u. Portowanie odbywa się w modelu work for hire lub na własny koszt studia, w zamian za część przyszłych przychodów ze sprzedaży. Incuvo zamierza także produkować własne tytułu VR w oparciu o znane IP.

 

Spółka jest twórcą Layers of Fear oraz Blair Witch VR. VR-owa odsłona Blair Witch, która powstała na zlecenie studia Bloober Team, cieszy się dużą popularnością wśród graczy.

 

Incuvo obecnie kontynuuje prace nad grą Green Hell VR, która miała premierę w 2022 roku i została wydana na platformach Meta Quest 2, Steam, Oculus Rift oraz Pico. W 2023 roku premiera tego tytułu planowana jest również na platformie PS VR2. 

 

Także w 2023 roku ukaże się Projekt Thunder, będący VR-ową adaptacją jednej z gier z portfolio studia People Can Fly (PCF Group S.A.), które od grudnia 2021 roku jest większościowym udziałowcem studia
 

Użytek konsumencki wiodącym na rynku wirtualnej rzeczywistości Od 2020 do 2025 r.


Na rynku wirtualnej rzeczywistości największy udział miał sektor konsumencki (gry i aplikacje rozrywkowe) ze względu na dużą penetrację tego sektora w branży gier. Technologia immersyjna stosowana w grach wirtualnej rzeczywistości wprowadza użytkownika w nowy, ekscytujący świat wirtualny. 

Rynek gier w wirtualnej rzeczywistości


Wielkość światowego rynku gier VR została oszacowana na 11,56 mld USD w 2019 r. i oczekuje się, że w latach 2020-2027 będzie on rósł w tempie 30,2% rocznie. VR poszerzył zakres doświadczeń związanych z grami, dając graczom możliwość wejścia do ich ulubionych gier.


Oczekuje się, że największa siła napędowa rynku gier w wirtualnej rzeczywistości będzie pochodzić z tzw millennials (pokolenia Y). Ich zapotrzebowanie na zaawansowane technologicznie gry będzie wywierać presję na twórcach gier, by częściej stawiali oni na VR i sprostali rosnącym standardom rynku.


Rynek gier VR zapewnia graczom urzekające, wirtualne akcesoria, które poprawiają immersyjne doznania użytkownika. Ciągłe aktualizacje technologii, takich jak śledzenie ruchu, efekty 3D i interaktywna grafika, przyciągają uwagę graczy i napędzają rozwój branży. Użytkownicy zawsze potrzebują nowych, innowacyjnych źródeł rozrywki ze względu na gwałtowny wzrost ich możliwości wydatkowania pieniędzy. Coraz więcej graczy angażuje się w gry wirtualnej rzeczywistości.


Nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę zalety wirtualnej rzeczywistości w grach, że coraz więcej firm zajmujących się grami adaptuje narzędzia VR w miarę wzrostu popytu.

INCUVO S.A.

 

ul.Ligocka 103

40-568 Katowice

info@incuvo.com

 

NIP: 6342805589
KRS: 0000642202
Kapitał zakładowy Spółki: 7 142 252,50 zł (opłacony w całości)

Incuvo - Zarząd

ANDRZEJ WYCHOWANIEC

 

Andrzej Wychowaniec jest absolwentem Executive MBA sygnowanych przez Porto Business School. Studiował także na Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie SWPS. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami i przedsiębiorstwami. Doświadczenie zdobywał pełniąc funkcje menadżerskie w spółkach giełdowych i korporacjach. Od roku 2012 zasiada w zarządach spółek kapitałowych. Od roku 2018 związany z branżą gier VR. Był odpowiedzialny między innymi za produkcję takich gier  jak Layers of Fear VR czy Blair Witch VR. 

RADOMIR KUCHARSKI

 

Radomir Kucharski jest ekspertem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży gier komputerowych, pracował przy takich tytułach jak Medal of Honor: Allied Assault, był współzałożycielem The Farm 51, następnie twórcą i dyrektorem Katowickiego oddziału CI Games. W ostatnich latach założył firmę Spectral Games S.A. gdzie specjalizował się w tworzeniu gier i aplikacji w technologii VR i AR dla największych światowych klientów w tym Mattel (Hotwheels) oraz History Channel (gra oparta na serialu Knightfall – Templariusze).

ANNA KULCZYŃSKA

 

Anna Kulczyńska od 11 lat jest związana zawodowo z Grupą People Can Fly. W ostatnich latach pełniła funkcję Dyrektora HR w PCF Group odpowiadając za strategię personalną Grupy People Can Fly. We wcześniejszych latach, poza obszarem związanym z zarządzaniem zasobami ludzkimi, była odpowiedzialna za kwestie administracyjne w Grupie. Posiada tytuł Executive Master of Business Administration uzyskany w Akademii Leona Koźmińskiego (2019-2021). Ukończyła studia podyplomowe z zakresu HR Business Partner w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2013-2014) oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Zarządzanie i Marketing w ramach specjalizacji bankowość, ubezpieczenia i rynki kapitałowe (2005-2010).

Incuvo - Strategia

Strategia Incuvo zakłada rozwój w oparciu o trzy modele biznesowe:

 

1. Pierwszym z nich jest prowadzenie prac na zlecenie w zakresie portowania gier do VR, w modelu tym wydawca otrzymuje wynagrodzenie stałe za realizację poszczególnych etapów prac, a czasami również niewielki udział w zysku ze sprzedaży gier. 

 

 

2. Drugi  zakłada portowanie na zlecenie do VR znanych tytułów, które odniosły sukces na innych platformach, na własny koszt z istotnym udziałem w zyskach. 

 

 

3. Trzeci, docelowy model, opiera się na tworzeniu autorskich produkcji VR po pozyskaniu praw autorskich do rozpoznawalnych uniwersów (np. filmowych, książkowych, czy komiksowych) – w modelu tym Incuvo będzie ponosił całość kosztów produkcji przy wyższym udziale w zyskach ze sprzedaży względem dwóch pozostałych obszarów biznesowych. 

Polityka prywatności

NIP: 6342805589, KRS: 0000642202

Kapitał zakładowy Spółki: 7 142 252,50 zł (opłacony w całości)

INCUVO SA

 

Ligocka 103

Katowice 40-568

 

info@incuvo.com

Wszystkie prawa zastrzeżone © INCUVO SA 2012 - 2022

Wszystkie prawa zastrzeżone © INCUVO SA 2012 - 2022 | Polityka prywatności Terms and conditions

Incuvo blog

Incuvo press kit

INCUVO SA

ul.Ligocka 103

40-568 Katowice

info@incuvo.com

 NIP: 6342805589
KRS: 0000642202
Kapitał zakładowy Spółki:

7 142 252,50 zł (opłacony w całości)